Príprava a realizácia študijných ciest | Crs.sk - s Vami pre V


Mapujeme.sk
mestá a obce, firmy v obci
E-learnin
blended teamwork

Príprava a realizácia študijných ciest

V rokoch 2000 až 2008 sme manažovali Výmenný program ICMA na Slovenskej strane. Podstatou výmeny bola výmena prednostov mestských úradov samospráv (v rámci spolupráce s APÚMS). Podarilo sa nám však zabezpečiť nielen výmeny prednostov s americkými partnermi, ale aj výmeny dvoch finančných manažériek samospráv a aj jedného primátora. Poslednými partnermi na Slovenskej strane, pre ktorých sme program propagovali a v začiatkoch ešte pomáhali boli výmeny pre prednostu Nových Zámkov, ktorý je dnes prezidentom APÚMS a Viceprezidentom ICMA pre medzinárodnú spoluprácu tejto dnes už celosvetovej Asociácie manažérov miest a vtedajšieho prednostu dnes riaditeľa kancelárie primátora Bratislavy.

Náš cieľ - udržať spoluprácu a kontakty s ICMA pre prospech slovenských samospráv, ktorú sme začali v roku 1996 - sme v roku 2008 splnili a za APÚMS ju zabezpečuje Ing. Peter Ágh, prezident APÚMS SR. CRS je individuálnym členom ICMA s tým, že pokračujeme v doterajších aktivitách, kontaktoch a hľadáme nové.

Prvou novou aktivitou v roku 2011 bolo naštartovanie Výmenného projektu pre študentov a doktorandov. Prvú výmenu sme zabezpečili pre Tomáša Jacka, doktoranda ÚVPE, FSEV UK v spolupráci s našou dlhohoročnou kolegyňou - vedúcou oddelenia vzťahov s verejnosťou mesta Chandler v Arizone pani Nachie Marquez.

Druhou aktivitou bola zabezpečenie krátkodobého študijného pobytu pre študentku ÚVPE, FSEV UK na mestskom úrade v Cardiffe, UK v spolupráci s dlhoročným kolegom, bývalým prezidentom britskej asociácie prednostov samospráv (SOLACE) pánom Byronom Daviesom.